منشور مودپلاس

منشور مودپلاس

در مود پلاس ما متعهد به اصول اکو توریسمی میباشیم. اکو توریسم سفریست که در عین خاطره انگیز بودن، یک نگاه مسئولانه به تمام مناطق طبیعی دارد که موجب حفظ محیط زیست، حفظ و بهبود زندگی و فرهنگ مردم محلی میباشد. در نتیجه ما خود را، ملزم به رعایت موارد مرتبط با تمامی این موضوعات میدانیم و از تمامی میهمانان خود خواهشمندیم در این خصوص همراه ما باشند. ضمنا مجموعه مود پلاس تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی و همچنین تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

هم پیمان میشویم

اشیاء ممنوعه

حمل و استفاده از تمامی موارد، تجهیزات و یا هرگونه شی ممنوعه که در قانون جرم شمرده میشود، در همراهی با مود پلاس هم به همین شکل است.

حضور اتباع غیر ایرانی

در تمامی سفرهای مود پلاس امکان حضور اتباع غیر ایرانی متاسفانه وجود ندارد مگر با هماهنگی و قوانین لازم.

رعایت شئونات اسلامی

میهمانان محترم ما متعهد و ملزوم هستند که در تمام مدت اجرای برنامه شئونات اسلامی، قانونی و اخلاقی را رعایت و از برنامه از قبل پذیرفته شده، تبعیت کنند. در غیر این صورت مسئولیت اعمال فردی آنان به عهده مود پلاس نمیباشد.

فعالیت سیاسی، اقتصادی، مذهبی

در طول سفر در صورت همراه بودن با گروهها و افراد دیگر، معرفی، تبلیغ و یا هرگونه فعالیت سیاسی، اقتصادی، مذهبی و … خارج از قوانین میباشد.

هم پیمان شدن اخلاقی

از آنجایی که مود پلاس و تمامی میهماناش به اصول اکوتوریستی متعهد هستند؛

  • برای جلوگیری از آسیب به طبیعت در طول مسیر، از ظروف یکبار مصرف حدالمکان استفاده نمیکنیم و سعی بر آن داریم به هیچ وجه در هیچ نقطه ای از طبیعت هیچ اثری به غیر از رد پا به جا نگذاریم.
  • به هیچ وجه هیچگونه زباله ریز و درشت را در طبیعت رها نمیکنیم و از هر اقدامی که منجر به آسیب و آزار به هر جانداری ائم از جانوران، گیاهان، مردم محلی و کسبه مخاطب ما شود، خودداری میکنیم.
  • آرامش حیات وحش را، در طی مسیر و مقصد بهم نمیزنیم و از چیدن گیاهان طبیعت خودداری میکنیم.
  • از مکانهای خصوصی و عمومی و مردمان محلی و عشایر(به خصوص زنان و کودکان) بدون هماهنگی عکس نمیگیریم و به حساسیت های فرهنگی و اجتماعی احترام میگذاریم.
  • به اماکن مقدس مذهبی احترام میگذاریم و همچنین باورها و اعتقادات سنتی مردم مسیر و مقصد را میشناسیم و به آنها احترام میگذاریم و به هیچ وجه بی احترامی نمیکنیم.
  • محصولاتی که از حیوانات و یا گیاهان کمیاب یا درخطر انقراض تهیه میشوند نمیخریم و به جای آن با خرید محصولات بومی به شکوفایی اقتصاد بومی و حفظ فرهنگ مسیر و مقصد کمک میکنیم.
  • به هیچ کسی در حین مسیر و یا در مقصد وعده ای نمیدهیم که به آن عمل نکنیم، هرچند تمام میهمانان مود پلاس نسبت به تمامی موارد زیر هم آگاه هستند و هم نسبت به رعایت آن تلاش میکنند.
  • الزاما حقوق تمامی افراد در حین سفر در مسیر و مقصد، تمامی موارد عرف جامعه را رعایت میکنیم.
  • از هرگونه شوخی های ناهنجار در مسیر و مقصد با افراد مختلف پرهیز میکنیم و اگر حادثه یا مواردی اتفاق افتاد مسئولیت آن به عهده شخص خاطی میباشد.
  • مود پلاس تمام تلاش خود را میکند که دقت و توجه لازم را در تمامی موارد همراهان و میهمانان مبذول دارد، اما مسئولیتی در قبال حوادث و اتفاقات ناشی از سهل انگاری میهمانان، بی توجهی آنها به توصیه های تورگاید درایور، تک روی و هرگونه اقدامی که از سوی آنان به همراهی گروه نبوده و یا ناشی از اقدامات فردی و یا مغایر با برنامه های از قبل تعیین شده باشد، ندارد.

در طی سفر

از همه میهمانان مجددا تشکر میکنیم که موارد زیر را رعایت میکنند و تمام موارد و قوانین را کاملا مطالعه کرده و در صورت لحاظ نشدن موردی، پیش از سفر عوامل تور را در جریان میگذارند.

 

مجوز!

اگر میهمانان از افراد زیر 18 سال میباشند، حتما برنامه سفر آنها باید با مجوز کتبی از قیم مشخص باشد.

رعایت فاصله

همیشه در کنار تور لیدر خود هستیم و سعی میکنیم بدون هماهنگی از لیدر خود فاصله نگیریم.

وقت!

وقت شناسی لازم را در تمامی موارد رعایت میکنیم.

لوازم ضروری!

لوازم سفرمان محدود به لوازم ضروریست و از آوردن بار زیاد خودداری میکنیم.

جا نگذاریم!

در محل اقامت دقت لازم را داریم تا موردی در روز آخر جای نگذاریم و تمامی وسایل خود را هم از محل اقامت و هم انتهای سفر از وسیله نقلیه مود پلاس خارج میکنیم.

توجه! توجه!

در انتها با توجه به بیمه بودن تمامی میهمانان در حین سفر خواهشمندیم شرایط بیمه را هم مطالعه بفرمایید.